Oyunculuğun Altın Kuralları

Oyuncu olmak için, kendinizi yeterli hissediyorsanız elinizden tutacak ve sizi filmerde rol sahibi yapacak birini arıyorsanız yapmanız gereken tek şey; oyunculuk ajansları kayıt yaptırmaktır. Oyunculuk cast ajansları bir çok film ekibiyle uzun süreli anlaşmaları ve bağlantıları olan aracı kurumlardır. Bu kurumların tek gayesi sizlerin başarılı bir oyuncu olmanızdır. Neden sizinle birisi bu kadar ilgilensin diye düşünmeyin, çünkü oyunculuk ajansları sizler ünlü bir oyuncu olduktan sonra sizin referansınızla yeni oyunculuk hayalleri olan kişileri bünyesine alacaktır. Bu gibi karşılıklı ilişkilerinizin devam etmesi ve oyunculuk hayatınızda basamak basamak yükselmek için, mümkün olduğunda oyunculuk ajansınızla iletişime geçin.

 

Oyunculuk cast ajansları sizlerin başarılı bir oyuncu olmanız için, kendi içerisindeki oyuncu adayları ve başarılı oyuncularla birlikte sizleri kursa tabii tutacaktır. Oyunculuk ajansları kayıt yaptırdıktan sonra, ilk olarak fotoğraf çekimlerine katılmanız istenecektir. Bu gibi teklifleri hemen kabul etmeniz, sizlerin başarılı bir oyuncu olmanızı adım adım kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda bu fotoğraf çekimleri yeni yüzler arayan film ekiplerine katalog halinde gösterilecektir. Eğer film ekiplerinin aradıkları yüz siz iseniz, oyuncu olmak için gerekenler sahipseniz, rol size verilecektir. Oyuncu olmak için gerekenler başarılı bir şekilde konudan konuya geçebilmeniz ve size verilen senaryoyu hızlıca okuyup ezberleyebilmeniz gibi kolay ve basit şeyleri gerekli olmaktadır. Bu gibi konularda başarı gösteriyorsanız ilerleyen zamanda başarılı bir oyuncu olabilirsiniz. Aynı zamanda, sizlere oyunculuk ajansları bu konu hakkında gereken bilgileri ve dersleri vererek ilerdeki oyunculuk hayatınıza büyük katkı sağlayacaklardır.

 


Oyunculuğun altın kuralları ise, oyuncu olduktan sonra düzenli bir hayatınızın olmasıdır. Düzenli bir hayattan kast edilen şey ise, işleri zamanında ve sorunsuz yapmanız olacaktır. Film setlerine geç gitmeniz, bütün ekibin sizi beklemesi demektir ve bu yönetmenlerin sevmedikleri bir harekettir. Aynı zamanda film setlerindeki bazı görevleriniz, çok yorucu olabilir. Bu gibi zorlu tempolara ayak uydurmanız gerekebilir. 2 gün boyunca film çekimleri yapılabilir ve ağır makyajlarda ve yoğun ışık altında çalışmanız gerekebilir. Oyuncu olmak çok kolaydır, ancak oyunculuk hayatı çok zordur diyenler bu işleri önceden görüp geçirmiş kimselerdir. Bu kişilerin sözlerine kulak vermeniz ilerleyen zamanda hayatınızı değiştirecektir.

Author: admin

Share This Post On