Dengeli Beslenme Mankenler İçin Neden Önemlidir?

Modacıların veya reklam firmalarının ürünlerini alıcıları iyi göstermek ve tanıtımını yapmak için seçilen kişilere manken denir. Mankenlerde aranan özelliklerin başında orantılı vücut ölçüleri ve düzgün yüz hatları gelir. Bu özellikleri ile giydiğini iyi taşıyan taktığını vücut özellikleri ile iyi gösteren kişiler cast  ajansının en iyi yüzlerinden oluyor. Cast ajans başvuruları aracılığı ile moda sektörüne atılan mankenler ünlü moda tasarımcıları ve reklam şirketleri ile çalışma fırsatı elde ediyor.sektöre alışmak ve aranılan manken olmak için sabırlı ve çok çalışması şarttır. Bağlı olduğu cast ajansı tarafından uygun yerlere yönlendirilen manken adaylarının kendilerini iyi eğitmesi önemlidir. Mankenlik zarafet eğitimini her zaman her yerde kullanan manken adayı modacıların dikkatini çekecektir. Kameralara ve ışıklara alışan manken adayı yoğum çekimlere ve her ortamda sahne alarak rahat davranmayı öğrenmiş olmalıdır. Ayrıca çalışacağınız yere önceden gidip gözlem yapmanız çekim sırasında ya da defile esnasında size yardımcı alacaktır. Bu özelliklere sahip olan manken adayı sabırla sektöre atılmayı bekler.  Defile salonları, açılış fuarları, podyumlar ve sahneler ve birçok mankenlik işini yapacağınız yerlere gelmeniz artık daha kolaydır.

Mankenlerin Fiziki Açıdan Önemi

Sektöre girdiğiniz andan itibaren düzgün fiziğinizi korumak ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Artık göz önünde olan manken adayı bakımı ve fiziği ile adından söz ettirmeli. Tarzına uygun giyinerek düzgün fiziği ili giydiğini iyi taşımalıdır. Fastfood’tan ve şerbetli tatlılardan uzak duran mankenlerin ara sıra küçük kaçamak yapmaları olağandır. Mankenlerin Düzenli spor yaparak sporu hayatına katması sağlıklı yaşantısı ve ara sıra yaptıkları küçük kaçamaklarında kurtarıcısı olması açısında önemlidir. Bu yüzden adından çok fiziği ile ön planda olan mankenler düzenli ve sağlıklı beslenmelidir.

Kusursuz fizikleri ile gösterişli kıyafetleri de iyi taşıyan mankenler yurt dışında da çalışma fırsatı yakalıyor. Yabancı moda dünyasının birçok ünlü tasarımcısı türk mankenlerinin yüz güzelliği ile çalışıyor. Kırmızı halıda boy gösteren oyuncu ve mankenlerin sayısı her geçen gün artıyor.  İyi reklam ajanları ve modacılar ile çalışmak yurt dışına açılan kapı gibi oluyor manken adaylarına.

Author: admin

Share This Post On