Yüz Mankenlik Başvuru Formu

Cast ajanslarının kapsamında bulunun yüz mankenliğinin de diğer mankenlikler gibi bir gereksinimi vardır. Bu gereksinim; pürüzsüz, hatları belli olan ve bakımlı bir yüze sahip olmaktır. Yüz mankenliği her vücut yapısına sahip olan insanın yapabileceği bir iştir çünkü yüz mankenliğinde esas alınan şey yüzünüzdür, bedeniniz değil. Bu yüzden balık etli bir kadın da yüzü güzel olduğu sürece yüz mankenliği yapabilir.

   Yüz mankenliği başvurusunda cast ajansının her başvuruda istediği gibi; kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi doldurup 3 adet fotoğrafınızı koymanız yeterlidir. Bu fotoğraflar sağ profilden, sol profilden ve karşı profilden olmalıdır. Bu başvurular yetkili kişiler tarafından değerlendirildikten sonra uygun bulunduğu takdir de sizinle iletişime geçilerek cast ajansında sizinle bir görüşme yapılmak istenir. Bu görüşme sonrasında profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğraf çekimi gerçekleştirilir. Çekilen bu fotoğraflar cast ajansı katalogları ve cast ajansının internet sitesinde yer alır. Böylelikle yeni yüzler arayan prodüksiyon şirketleri, cast ajansları aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilir.

Yüz mankenliği yaptığınız sürede sizin için en önemli şey yüzünüzdür. Bu yüzden yüzünüze zarar verecek şeylerden uzak durmalısınız. Herhangi bir şeye alerjiniz varsa o şeyi kullanmaktan kaçınmalısınız. Çalıştığınız prodüksiyon şirketi yüzünüze ihtiyaç duyduğu sürece sizinle çalışmaya devam eder. Şirketlerle olan çalışma süreciniz boyunca cast ajansları sizin için menajerlik görevini üstlenir ve yeni işlerde çalışma olanağını da sağlar.

Bazı cast ajanslarında yüz mankenliği başvurusu için yaş sınırlandırması vardır. Bu yüzden başvuru yapmadan önce cast ajansının şartlarını dikkatli bir şekilde okumalısınız. Yine bazı cast ajanslarının sizin için sağladığı kolaylıklar vardır. Cast ajanslarına şehir dışından yaptığınız başvurular sonucunda sizi profesyonel fotoğraf çekimlerine çağıran ajanslar sizin için konaklama ve yol ücretlerini karşılar. Tabi bu ücretleri karşılayan her cast ajansıyla çalışma yapamazsınız çünkü bir cast ajansının güvenilirliği son derece önemlidir. Konaklama süreciniz onlarla geçeceği için çalıştığınız ajanstan emin olmalısınız. Pek çok cast ajansı bulunmasına rağmen bu işi yıllardır yapan cast ajansları tercih edilmelidir. Seçiminizi iyi bir araştırma yaptıktan sonra yapmalısınız.

Author: admin

Share This Post On