Rol İçin Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Bir rol için başarılı olmanın en önemli püf noktası yetenek ve eğitimdir. Eğitilmiş oyuncu adayları bu eğitimlerinin yanı sıra kendi yeteneklerini de ortaya koyduklarında başarısız olmak için önlerinde hiçbir engel yoktur. Bu yüzden oyuncu adayları gelsin iş beni bulsun diye beklememeli ve kendini sürekli geliştirmelidir. Kendinize kattığınız her şey sizin için diğerlerinden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bunlar sayesinde de cast ajansları sizi diğerlerine oranla daha çok tercih edecektir.

   Oyunculuk eğitimi için iki seçenek vardır; konservatuar eğitimi görmek veya bir cast ajansın da eğitim görmek. Konservatuar da eğitim almış kişiler uzun yıllar boyunca eğitim aldıkları için bu konu hakkındaki bilgileri oldukça fazladır. Ama konservatuar da eğitilmiş oyuncu adayları eğitim görmeye başlamadan önce yeteneklerini ispatlamak zorundadırlar çünkü herkes konservatuar öğrencisi olamaz bunun bir ayırıcı özelliği vardır o da yetenek. Her yıl konservatuar bölümleri için yetenek sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlar da başvuran kişiler istedikleri bir oyundan sahne canlandırırlar ve eğer elemeyi yapan kişiler tarafından beğenilirse konservatuar eğitimine başlarlar.

Oyunculuk eğitimindeki bir diğer seçenek olan cast ajansları eğitimi bir rol için başarılı olmak isteyenlere sağlanan büyük bir fırsattır. Üstelik konservatuardaki gibi bir yetenek elemesinden de geçmezsiniz. Cast ajanslarına yaptığınız başvurunun kabul edilmesiyle oyunculuk eğitimi almaya başlarsınız. Bu eğitimler sayesinde yeteneğinizde varsa çok iyi bir kariyere sahip olabilirsiniz çünkü bir rol için başarı yakalamanız demek sizin için büyük fırsat demektir. Bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekir. Bu eğitimler sizin yeteneklerinizi güçlendirecektir.

Kendinizi geliştirmek adına yapabileceğiniz en iyi şey cast ajanslarında verilecek olan eğitimleri boşlamamaktır. Bir rolde başarılı olmak için gereken şey yeteneğinizdir ve aldığınız eğitimle ön plana çıkmanızdır. Kendinizi ne kadar göz önünde bulundurursanız bu sizin için o kadar iyidir. Bir rolü hakkını vererek yerine getirmek patronlarınızın gözüne girmeyi sağlayacaktır ve böylelikle yeni roller bulmanıza imkan sağlayacaktır. Her başarıyla tamamladığınız rol üç taraf için de kazançlı bir iş olacaktır.

Author: admin

Share This Post On