Mankenlik Cast Ajansların Büyük Beden Mankenlerde Aradığı Özellikler

Giyimimizin temiz, düzenli olması bizim için oldukça önemlidir. Çok sık alışverişe çıkar aynı zamanda beğendiğimiz ürünleri satın alırız. Birçoğumuzun elbise dolabı tıklım tıklım doluyken, vitrinlerde gördüğümüz rengârenk giysilerin büyüsüne kapılırız ve olanlar yetmezmiş gibi yenilerini alırız. Çoğu zaman yeni kıyafetler almak bizim mutlu olmamıza neden olur. Birbirinden farklı vücut ölçülerine sahibiz. Bu nedenle bir giysinin birden çok beden seçeneği bulunuyor. İdeal vücut ölçülerine sahip insanlar mağazalarda çok rahat bir şekilde kıyafet bulurlarken minyon vücut ölçülerine sahip insanlar ve büyük beden giyinenler bedenlerine uygun kıyafet bulmakta oldukça zorlanırlar. Bu da onların alışveriş saatlerinin bir faciaya dönüşmesine neden olabilir.

Artık moda sektörü çalışanları standarda uymayan bu vücut ölçülerini dikkate alıyorlar ve çalışmalarını devam ettirirken de söz konusu bedenler için de birtakım çalışmalar yapıyorlar. Özellikle büyük beden üzerinde yoğunlaşan çalışmalar sonucunda modellik alanında da büyük beden modellere ihtiyaç duyulmuştur. Böylece modellik alanına büyük beden mankeni adı altında yeni bir kavram kazandırılmıştır.  Normal bir modelde olması gereken vücut ölçülerine değinecek olursak boyda bayanlar en az 1.77, en fazla 1.82 boyunda erkeklerse 1.85, en fazla 1.92 boyunda olmak zorundadır. Boy ve kilo dışında büyük beden mankenler ve normal mankenler arasında pek bir fark yoktur. Modellik sektörünün ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan profesyonel manken ajansları aynı zamanda büyük beden modellik konusunda da açığa çıkan ihtiyacı gidereceğe benziyor.

Büyük beden mankenlikte cast ajansların model adaylarından bekledikleri özelliklere değinecek olursak öcelikle bir büyük beden mankeni 40 -46 beden aralığını rahatlıkla taşıyabilmelidir. Büyük beden mankenin boyu en az 1.77 cm olmalıdır. Vücut ölçüleri 100-80-110 olan bir büyük beden mankeni için oldukça ideal ölçülerdir. Bacak boylarının uzun olması, düzgün yürümeleri, vücutlarında herhangi bir kusurlarının bulunmaması da olmazsa olmaz denebilecek kadar önemli özellikleri arasındadır. Büyük beden mankenleri de normal bir mankenle aynı ücreti alırlar. Büyük beden manken ajansları bu konuda modellik yapacak kişilerin önünü açarak onlara iş imkânı sunmaktadır.

 

Kaynak: http://www.oyuncuajansi.net/cast-ajanslarinin-dizi-oyuncu-ajanslarina-katkilari/

Author: admin

Share This Post On