Model Ve Oyuncu Ajanslarının Önemi Nedir?

Ekranları süsleyen genç model ve oyuncuların çoğu model oyunculuk ajansları sayesinde ünlenmiştir. Rol konusunda yetenekli, ezberi kuvvetli olan ve film sektörünün istediği görünüşe uyan kişiler model oyuncu ajansları sitelerinde bulunur ve film ya da dizilerde rol kapma şansına sahip olurlar. Büyükşehirlerde ajanslara başvurmak isteyen gençlerin şansı daha yüksektir çünkü başvurabilecekleri pek çok model oyunculuk ajansları vardır. Kazanç kaynağı ve popülerlik açısından ekranlarda olmak 7’den 70’e çoğu insanın çalışmak isteyeceği bir iştir. Şimdi kim istemez ki bir bölüm için binlerce para kazanmak.

 

 

 

Her işverenin çalışanında istediği özellikler olacağı gibi bu istekler model oyuncu ajanslarında da mevcuttur. Model olma şartları genel de dış görünüşle ilgilidir. Kimse asık yüzlü, yeteneksiz, giyimine özen vermeyen birini model olarak seçmek istemez. Bu yüzden bu işe başlamak isteyen kişilerin önce kendisine, ‘ben model olma şartlarına sahip miyim?’ sorusunu yöneltmelidir. Ajanslar ekrana yakışacak kişilere ihtiyaç duyar. Gençlere baktığımızda ekranda beğendikleri birini gördüklerinde bi yerden sonra o programı onun için izlemeye başlar. Böylelikle oyuncular bir popülerlik elde ederler. Kazandıkları bu popülerlik sayesinde, yeni projeler de çalışma imkanı yakalarlar. Ajansların en büyük önemi hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanlarla, firmalar arasında bir köprü görevi görmesidir. Bu köprü üzerinde yapılan her anlaşma 3 taraf içinde karlı bir anlaşmadır.

 

 

Başvurular hakkında bilgi vermek gerekirse, internetten yolladığınız fotoğraflarınızın değerlendirilmesi sonucun da ajanslar sizi mesajla ya da arayarak bilgilendirir. Daha sonra size ajansa gelebileceğiniz tarihleri sorar eğer onlar içinde uygunsa bir görüşme ayarlanır. Görüşmeye gittiğinizde ajans internet sitesinde yayınlamak ve kataloglara eklemek için profesyonel fotoğraflarınızı çeker. Bundan sonra ki süreç beklemektir. Bir film ya da dizi projesi için uygun yüz olmayı beklemelisiniz. Oyuncuya ihtiyaç duyan firmalar ajanslara başvurur ve role en uygun kişiyi seçer. Model oyuncu ajanslarının bu işten kazancı ise kendi reklamlarını yapma şansıdır. Firmalara verdikleri her oyuncu ve model onlar için diğer başvuru yapacak kişilere diğer ajanslar içinden bu ajansı seçmeleri konusunda referans olur.

Author: admin

Share This Post On