Gümüşhane Cast Ajansları

Aracı kurum vazifesi üstlenen cast ajanslar oyuncu, model, sunucu ve manken olmak isteyenlerin başvuruda bulunarak hayallerine kavuşmak düşüncesiyle adım attıkları bir sektördür. Sektörün hızla büyümeye başlaması ile birlikte ülkenin dört bir yanında cast ajansları ve reklam ajansları hizmet vermeye başlamış. Böylece cast ajansları kadrolarındaki oyuncu ve model adaylarını deneyimli ekipleriyle birlikte sektöre hazırlamaktadırlar.

Doğu Karadeniz Bölgesinin şirin ve ufak şehirlerinden bir tanesi olan Gümüşhane ilimiz de de oyuncu ve model ihtiyacını karşılamak için Gümüşhane cast ajansları hizmet vermektedir. Cast ajanslar ile ilde faaliyet çalışmaları gerçekleştiren Gümüşhane reklam ajansları dizi filmlere, sinema sektörüne, reklam kampanyaları, defile, tanıtım ve sunuculuk konularında adayların doğru firmalar ile çalışmalarını sağlayarak meslek hayatına başladıkları süre zarfında uzman kadroları ile gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadırlar.

Oyuncu kadrosu olarak nitelendirilen sinema ve dizi filmleri oyunculuğu için her hangi bir kilo, yaş ve boy sınırlandırılmasının olmaması sebebiyle Gümüşhane cast ajanslara bebek yaştan yetmişli yaşlara kadar bay bayan her oyuncu adayı başvuruda bulunabilmektedir. Ancak modellik için daha çok fiziki ve yüz güzelliği ön planda olduğu için Gümüşhane modellik başvurusu formunu daha çok genç yaştaki adaylar yapmaktadırlar. Bu sektöre girerken unutulmaması gereken noktalardan bir tanesinin yeteneğin insanın kendisi tarafından keşfedilip çevreden gelen isteklerle değil kendi isteğiyle yapılması gerekliliğidir. Cast ajansları başvuru anında 50-200 lira arasında başvuru ücreti alabilmekte olup başvurularını ücretsiz olarak gerçekleştiren firmaların sayısı çok daha fazladır. Özellikle taşra olarak ifade edilen Anadolu şehirlerinde insanların mağdur olmamaları adına tercihte bulunurken güvenilirlik ve bilinirliliği ön planda tuttuktan sonra modellik başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki cast ajanslar hiçbir zaman meslek ve iş garantisi vermemektedirler. Günümüzde cast ajansları model ve oyuncu bulmanın yanında prodüksiyona yerli ve yabancı ses dublörü bulunması, aile bulunması ve ara eleman olarak hayvan temin edilmesi gibi alanlarda da yardımcı olurken gündüz kuşağını oluşturan yarışma ve eğlence programlarına belirli ufak ücretler karşılığında seyirciler bulunarak servislerle getirip götürme vazifesini de üstlenmişlerdir. Böylece sektörün büyümesi ile birlikte cast ajanslarının da çalışma alanları genişlemiştir.

Author: admin

Share This Post On