Erkek ve Kadın Modellik Ajansları Farklı mı

Günümüzde bir çok kadın ve erkek aynı ajansta yetişmektedir. Aralarında herhangi bir fark ve ya ayrım yoktur. Bunun sebebi ise, ayrımcılığın yaşanmaması içindir. Ancak tesettür modeller, farklı bir ajans içerisinde modellik yapabilirler. Bunun sebepleri arasında, tesettür giyimin erkek adına oluşmadığını  bayanlara yönelik bir giyim sektörü olmasından dolayı sadece, bayanların katılabileceği modellik ajansları bulunmaktadır. Bu gibi ajanslar kadın manken ajansları başvuru adı altında da oluşabilir.

 

Erkek model ajansları günümüzde, kadın model ajanslarından ayrı olmamakla beraber, birlikte yürütülen bir porje çerçevesinde, aynı modellik ajansı çatısı altında yetişmektedirler. Reklam ajans başvuru şartları dahilinde, reklam için kamera karşısına geçeceğiniz vücudunuzun bölümünde herhangi bir yara, iltihap, kesik, çizik, kanama, yanık olmaması gerekmektedir. Bu gibi durumlar için, kendinize her zaman dikkat etmeli ve küçük kazalardan sakınmalısınız. Bu sayede sağlığınız korunurken, vücudunuz güzel kalacak ve reklamlarla para kazanabileceksiniz. Reklam ajansı başvuru şartları çok fazla şartlar listesi değildir. Bu liste içerisinde, ilk olarak normalden yüksek seviyede bir güzelliğe sahip olmanız gerekmektedir.

 

 

Kadın manken ajansları bu konu altında çok inceleme yapmaktadır ve elemeler düzenlemektedir. Ancak erkek model ajansları bu konu hakkında detaylı bir çalışma düzenlememektedirler. Çünkü kadın modeller günümüzde erkek modellerin sayısına göre oldukça üstünler. Bu durumdan kaynaklanan sebep ise, kadın modellerin daha çok seçilerek ajanslara kayıt edilmesiyle düzeltiliyor. Erkek modellere olan istek doğrultusunda bir çok ajans, erkek modellere hızlandırılmış kurslara tabii tutarak hazırlayabiliyor. Bu sayede, giyim, aksesuar vs gibi üretici firmaların tanıtım reklamlarında oynayabilecek erkek modeller kısa süre içerisinde yetiştiriliyor. Ajanslar arasında farklılıklar, sadece geçmişten gelen kariyerlerine göre ayrılmaktadırlar. Geçmişte başarılı oyuncular çıkartan ve bu oyuncuların ünlenmesinde büyük bir destek sağlayan ajanslar kendi bünyesi içerisinde bir takım kurallar koyabilirler. Bu kurallar başlıca, fotoğraf çekimlerine katılma zorunluluğu, provalara katılma zorunluluğu, tanıtım provalarına katılma zorunluluğu basit ancak, katılan bireyler adına iyi nitelikle olacak zorunluluklardır. Bu sayede, iyi bir oyuncu yetiştirecek olan ajanslar aynı zamanda bu oyuncuların adıyla da referans sağlayacaklardır.

Author: admin

Share This Post On