El Modellerinin Çalışma Sistemleri

 

El modeli olmak istiyorsanız, size bu yolda başarı sağlayacak tek şey ellerinizdir. Peki el modeli olabilmek için aranan kriterler nelerdir? El modeli cast ajansları bir elin düzgün olmasının yanı sıra tırnakların da güzel bir şekle sahip olmasına dikkat ediyor. Parmaklarınızın ince uzunluğu orantılıysa, güzel bir tırnak yapısına sahipseniz ve elleriniz de herhangi bir leke yoksa hemen kendinize el modeli başvuruları bulabilirsiniz. El modeli başvurularının diğer başvurulardan tek farkı, fotoğraf olarak kendi fotoğraflarınızı değil, elinizin fotoğraflarını gönderiyorsunuz ve süreç cast ajanslarından haber beklemekle devam ediyor.

El modeli seçmeleri cast ajansına başvuru yapan ve elleri istenen kritere uyan kişiler arasında yapılıyor.  El modeli cast ajansları oje, yüzük, bileklik gibi el ürünleri satan firmalar için modeller buluyor ve sektörün model ihtiyacını karşılıyor.

El modelliği ülkemizde diğer modelikler kadar yaygın değildir. İnsanlar elleriyle değil yüzleriyle tanınmak istiyorlar.  El modelliği yapmak isteyenler diğer modlelerin hangi el modeli cast ajanslarıyla çalıştığını araştırabilirler. Bu onlara tanınmış cast ajanslarıyla çalışma fırsatı verir. Ülkemiz de pek ilgi görmeyen el modelliği için yurtdışında el modeli seçmeleri gibi yarışmalar yapılıyor. Eline güvenenler bu yarışmalara katılıp kendilerine iş imkanı sağlayabiliyorlar.

 

El modelliği yaparken, el bakımı ürünlerinde size alerjik reaksiyon gösterecek bir şey olmadığından emin olmalısınız. Aksi takdir de çekimlerin ilerleyişini etkiler ve ellerinizin zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Bu işi yaptığınız süre boyunca sizin için en çok önem göstermeniz gerek şey ellerinizdir. Soğuk havalar da eliniz de oluşacak çatlaklar işinizden olmanıza sebep olabilir. Sizin için önemsiz görünen eldeki bir sıyrık fotoğraf çekimlerinde sorun yaratacaktır.

Oje reklamlarında yer almak gibi bir planınız varsa tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yapmalı ve güçsüzleşip kırılmasını engellemelisiniz. Ön planda olan şey tırnaklarınız olacağı için bu size sıkıntı yaratacaktır.

El modelliği diğerlerine oranla en kolay modelliktir. Ezberlemeniz gereken ya da yapmanız gereken pek çok şey yoktur. Tek ihtiyacınız olan güzel ve bakımlı bir eldir. Firmayla geçinebildiğiniz sürece ve ellerinize özen gösterdiğiniz sürece işinize devam etmenizi engelleyecek bir şey yoktur.

Author: admin

Share This Post On