Cast Ajansları Başvuruları Nasıl İnceler?

Cast ajansları oyunculuk, modellik, mankenlik, figüranlık ve daha pek çok sektörde hizmet vermekte olan firmalardan birisidir. Bu firmaların hizmet vermiş olduğu sektörler genelde gençler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Son zamanlarda özellikle oyuncu olmak isteyen gençlerin sayısında büyük bir artış yaşanmaktadır. Dizi ve film projelerin artması ile beraber bu ajanslarında oyuncu ihtiyacı artmıştır. Bunu fırsat olarak bilen ve değerlendirmek isteyen bütün gençler ise cast ajans başvurusunda bulunmuştur.
Ajansları, yapılan bu başvuruları en iyi şekilde değerlendirmeye almaktadır. Profesyonel ekipleri sayesinde başvuruları değerlendiren bu ajanslar bazı özellikleri göz önünde bulundurarak tercih yapmaktadırlar. Bu özelliklerden birisi de başvuru yapan adayların şimdiye kadar bu sektör ile ilgili almış oldukları eğitimleridir. Bu sektör ile ilgili ne kadar fazla eğitim almışsınız ve ne kadar başarılı olmuşsanız, bu sektörlere girebilme ihtimalini de o kadar artmaktadır. Ayrıca sadece bu eğitimler değil, sizin kendi fiziksel ve kişisel özelliklerini de göz önünde bulundurulmaktadır. Projeler için uygun olduğunuz görüldüğü takdirde başvurunuz kabul edilecek diğer bilgilerinizde incelemeye alınacaktır. Eğer başvurunuza hiçbir sorun görülmez ise ajans tarafından kabul edilirsiniz. Daha sonra sizinle iletişime geçilir. Bu iletişim sonrasında ise sizinle deneme çekimlerine başlanır. Deneme çekimlerinde kameralar karşısında nasıl tavırlara sahip olduğunuz test edilecektir. Eğer aradıkları gibi tepkiler ve sonuçlar elde edebilirlerse bu aşamayı da başarıyla tamamlayabileceksiniz. Bu aşamadan sonra ise farklı eğitim süreçleri başlayacaktır. Bu eğitim süreçleri ajanslar tarafından belirlenmektedir. Bu eğitimleri tamamladıktan sonra yapımcı ve yönetmenler tarafından uygun görülürseniz kısa film projelerinde, reklamlarda rol alarak kariyerinize küçük bir adım atacaksınız. Ardından kendinizi geliştirerek dizi ve film projelerinde yer alma şansını da yakalayabilirsiniz. Cast ajansları pek çok sektörde hizmet verdiği gibi vermiş olduğu bu sektörlerde de farklı projeler düzenlemektedir. Bu yüzden her proje için farklı bir kişi aranmaktadır. Yani sizin bir özelliğiniz var diye diğer projelerde yer alma ihtimaliniz ortadan kalkmayacaktır. Bu sektörde ilerlemekte gerçekten kararlıysanız sabırlı olarak eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Oyunculuk eğitimlerine katılmanız, bu kurslarda bu sektör ile ilgili eğitimleri almış olmanız sizin bu sektörleri girebilmeniz kolaylaştıracaktır. Eğer aklınızda bu sektör içerisinde yer almak varsa şimdiden oyunculuk dersleri almaya başlayabilirsiniz

Author: admin

Share This Post On