Best Model Ajans Başvuru Formu İçin Gerekli Şartlar

Best model en iyi model olma anlamında sürekli iyileştirme anlamındadır. Sürekli modelleri iyileştirmek amacıyla yenilikler yapmaktır. Best modeller oluşturulduktan sonra yarışmalar düzenlenir. Bu yarışmalar her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

Best model Türkiye Yarışması en son geçen yıl 11 Ekim tarihinde gerçekleştirildi. Bu düzenlenen yarışma 29. kez düzenlenen organizasyon olma özelliğini taşımaktadır. 2016 yılının en iyisi bu organizasyonda Gizem Kayalı ve Onur Seyit Yaran seçilmiştir. Fulya Sanat Merkezinde gerçekleşen bu organizasyon birçok kesim tarafından takdir topladı.

2017 Best Manken Türkiye başvurularının başlangıç tarihi 02 Ocak 2017 , son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2017’dir.

Bu yarışma için gerekli şartlar ise;

Yaş:   18 – 24 yaş arasında (18 yaşın altındaki adaylar ailelerinden noter tasdikli muvaffaka name getirmek mecburiyetindeler)

Boy:   Bayanlarda:  En az 1.75 cm.

Erkeklerde: En az  1.80 cm.

TC vatandaşı olmak.

Mankenlik için yeterli fiziki şartlara sahip olan ve yukarıdaki koşullara uyan herkes bu organizasyona katılma şansına sahiptir. Best model olabilmek için ilk olarak Best model ajanslarına başvuru yapmak şarttır. Tabi ki Best model ajansının da başvurular için gerekli şartları bulunmaktadır.

Ajanslar ilk olarak Best model için başvuru yapan adayları ele alıp değerlendirme yaparlar daha sonra kriterlere uyan adaylar ı görüşme için çağırılar ilk olarak Best modellikte adaylar belirli yaş gruplarında olmalılardır. Örneğin yaşlı bir bayan modellik yapamaz en önemlisi ise göze hitap eden bir güzelliğinin olmasıdır. Bu yüzden herkes Best modellik yapamaz. Belirli kriterlere uymak şarttır. Bayanlar için vücut yönünden gerekli ölçülere sahip olması gerekmektedir. Örneğin: 90 60 90 vücut ölçüsünde bulunması gerekmektedir. Ayrıca manken olmak için gerekli eğimi almış olmak gerekmektedir. Güler yüzlü sevimli her olaya karşı pozitif olmalıdır. Ekip çalışmasına uyum göstermeli her konuda yetenekli ve tecrübeli olabilmelidir. Mankenler de özellikle duruş çok önemlidir. Bu yüzden nasıl durulacağı ve sahnede nasıl yürünüp dönüleceği konusunda tecrübeli olmalıdır.

Author: admin

Share This Post On