Fuar Hostesliğinde Yaş Kriteri

Pek çok sektör üzerinde hizmet vermekte olan ajanslar, ileride başarılı bir kariyere sahip olmak isteyen herkese yardımcı olmaktadır. Özellikle gençlerin ilgi alanına giren bu sektörler,  gençler tarafından oldukça beğenilmekte ve ilgi çekmektedir. Cast ajansları sadece modellik, oyunculuk, spikerlik gibi sektörler üzerinde hizmet vermemektedir. Verdiği bu hizmetlerin yanında pek çok hizmet de sunmaktadır. Bu sektörlerden biriside fuar hostesliğidir. Genelde genç kızların tercihi olan bu sektöre her geçen gün yeni bireyler kazandırılmaktadır.

Cast ajanslarına bebekler, çocuklar, gençler ya da yetişkinler başvuruda bulunabilmektedir. Bununla ilgili herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Fakat bazı sektörlerin yaş sınırı vardır. Bunun nedeni ise sektörlere yeni kişilerin kazandırılması ve ajansların başarılarının daha fazla dikkat çekebilmesini istemeleridir. Yaş sınırlaması bulunan sektörlerden birisi ise fuar hostesliğidir. Bu sektöre yapılan başvuruların çoğu üniversite öğrencisi olan genç kızlar tarafındandır. Harçlıklarını kazanmak isteyen gençler, bu sektöre yönelmektedirler. Belirli sürelerde, belirlenen ücret karşılığında bu mesleği yapabilmektedirler. Pek çok ajans, yaş sınırını 18 olarak belirlemiştir. Çocuk olmayan ve kendi kararlarını kendi alabilen genç bireylerle çalışmayı amaçlayan cast ajansları bu sektöre katılmak isteyen gençler içinde eğitim şansı sunmaktadır. Gelecekteki meslek hayali fuar hostesi olan kişiler, verilen bu eğitimlerden yararlanabilir ve şanslarını arttırabilir. Fizik olarak yeterli olmaları, yaşlarının uygun olması ve kendi isteklerine bağlı olarak başvuruda bulunmaları durumunda sektöre katılma şansları yükselmektedir.

Hizmet verilen ve çok sayıda talep alan bu sektörün alt sınırının bulunduğu gibi üst sınırı da bulunmaktadır. Fakat bu üst sınırlar ajanslara göre farklılık göstermektedir. Her ajans katılım sayısına, yaşına ve geneline göre farklı prensipler aramaktadır. Ancak aradıkları her şarta uygun kişileri bulmakta bazı durumlarda zorlanmaktadırlar. Bu yüzden başvuruda bulunmak istediğiniz ajansların sitelerini değerlendirebilirsiniz. Ya da dilerseniz ajanslara giderek görüşmeler yapabilir kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer bu sektör içi yeterli değilseniz, sizler için sunulan diğer imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Modellik, oyunculuk, mankenlik veya spikerlik gibi farklı sektörlere de katılım sağlayabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.eniyicastajanslari.com/ajans-firmalarina-nasil-guven-duyabilirim/

Author: admin

Share This Post On